Szara kuchnia to świetny wybór do nowoczesnych domów i mieszkań. Jednak dobór kolorów akcentujących szarych szafek kuchennych może być trudny. Zobacz jak uzupełnić i nadać szarej kuchni wyjątkowy charakter.

W przypadku szarych kuchni, kluczowym elementem są akcenty kolorystyczne i kontrasty. Jeśli wolisz bardziej stonowane wnętrze, postaw na uniwersalne, neutralne kolory, które będą dobrze komponować się z jasnoszarymi elementami.

Szafki w ciemniejszych odcieniach łączyć można z nieco jaśniejszymi kolorami ścian oraz podłóg. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku biel oraz jasne odcienie drewna.

Aby uzyskać nieco bardziej śmiały efekt można pokusić się połączenie ciemnoszarych szafek kuchennych z bogatą czerwienią lub królewskim błękitem.

Kolory dla ciemnoszarych kuchni

W kuchniach nowoczesnych, warto wybrać kolor, który dobrze komponuje się z ciemnoszarymi odcieniami i szafkami ściennymi o gładkich frontach.

Często najlepsze pomysły na szarą kuchnię opierają się o jedną paletę kolorystyczną, obejmującą wiele odcieni szarości.

Skoncentruj się na kolorach dopełniających, które nie są zbyt daleko od siebie na kole kolorów. Jeśli Twoje szafki mają ciemniejszy odcień szarości, wybierz nieco jaśniejszy kolor ścian. Aby uzyskać gładkie wykończenie, niezwykle skuteczna może być farba o matowym wykończeniu.

Jeśli jednolita, szara kolorystyka wydaje Ci się zbyt nudna, nie bój się eksperymentować z okazjonalnymi akcentami kolorystycznymi. BArdzo często stosowanym kolorem jest biel.

Delikatne, niebieskie odcienie również stanowią idealne tło dla kuchni wyposażonej w szare szafki. Co więcej, jest to kolor na tyle uniwersalny, że można go zastosować w bardziej tradycyjnych przestrzeniach.

Jeśli Twoja kuchnia jest mała, dobrym pomysłem może być jej otwarcie za pomocą jaśniejszego koloru ściany, np. ecru.

Kolory kuchni dla jasnoszarych szafek

W przypadku szafek o jaśniejszym odcieniu szarości dość dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju neutralne kolory jak biel czy ecru. Co więcej, te stonowane odcienie pozwolą podkreślić wszelkie, drobne detale tj. złote lub miedziane uchwyty.

Naturalne akcenty

Jeśli w kuchni znajdują się naturalne elementy, takie jak drewniana wyspa kuchenna lub blaty drewniane, dobrym pomysłem jest zmniejszenie zmniejszenie intensywności koloru ściany.

Subtelny szary odcień bez problemu będzie komponował się z ciemniejszymi szafkami, jednocześnie nie kolidując z naturalnym charakterem elementów drewnianych.

Z kolei ściany w ciemnoszare dobrze współgrają w połączeniu z jaśniejszymi szafkami oraz jasnym drewnem i metalicznymi dodatkami.

Banach Wnętrza