Co warto wiedzieć o różnych typach baterii umywalkowych?

Nowoczesna armatura łazienkowa znacząco wpływa na estetykę i funkcjonalność pomieszczenia. Aranżując wnętrze łazienki wiele osób zastanawia się więc, jaka bateria będzie najlepsza i na który rodzaj baterii postawić, by spełnił on swoje funkcje. Poznaj więc rodzaje baterii umywalkowych i dowiedz się najważniejszych informacji o każdej z nich.

Rodzaje baterii umywalkowych ze względu na uchwyt

Wybór baterii ma duże znaczenie, o czym warto pamiętać rozważając, jaką baterię umywalkową wybrać. Właściwy wybór odpowiedniej baterii doda pomieszczeniu walorów estetycznych, a nawet przyczyni się do zmniejszenia zużycia wody. Jeszcze kilka lat temu prawdziwe tryumfy święciły baterie dwuuchwytowe. Taka bateria umywalkowa starego typu składała się z dwóch kurków, przy pomocy który regulowana była temperatura wody. Dziś rozwiązania te wyparte zostały przez baterie jednouchwytowe. Takie nowoczesne baterie świetnie sprawdzają się w aranżacjach, budując wyjątkowy design. Tego rodzaju bateria umywalkowa wyposażona jest w jedną dźwignię i głowicę, wpisując się tym samym w styl minimalistyczny.

złota bateria umywalkowa

Podział baterii ze względu na sposób montażu

Rodzaje baterii umywalkowych związane są również ze sposobem montażu. Tutaj możemy wybrać baterię naścienną, nablatową oraz taką, która montowana jest na umywalce. Bateria umywalkowa ścienna to rozwiązanie, które sprawdza się najlepiej w momencie usterki, ułatwiając dostęp do kluczowych elementów. Jej atutem będzie również duża liczba modeli dostępnych na rynku oraz przystępna cena.

Bateria montowana w ścianie, czyli bateria podtynkowa, wyróżnia się wśród baterii elegancją i wyjątkowym stylem. Takie baterie są nowoczesne i minimalistyczne, choć dostęp do nich w przypadku awarii jest znacznie trudniejszy. Takie baterie są również łatwe w utrzymaniu czystości.

Ostatnim rodzajem będą baterie stojące. W przypadku baterii stojących inwestorów zachęca przede wszystkim szeroka oferta oraz bogaty wybór kształtów. W tej kategorii znaleźć można również nietypowe baterie umywalkowe, w tym również te, które wpisują się w styl retro. Dużym atutem będzie też możliwość szybkiej naprawy w momencie pojawienia się awarii.

 

Wybór baterii łazienkowych ze względu na sposób obsługi

Jeśli chodzi o sposób obsługi, można również wyróżnić różne rodzaje baterii. Takie baterie różnią się od siebie znacząco, wpływając na komfort korzystania z Twojej łazienki. W tej kategorii znajdują się wspomniane już wcześniej baterie jednouchwytowe oraz dwuuchwytowe z kurkami z zimną i ciepłą wodą. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród właścicieli sklepów i galerii handlowych, cieszą się baterie bezdotykowe. To rozwiązanie ekologiczne, a zarazem ekonomiczne, ułatwiające sprawny przepływ wody i sterylne mycie rąk.

Odmienną kategorię stanowią baterie ze sterownikiem lub joystick. W tym przypadku elektroniczny sterownik kontroluje to, jakie parametry ma woda. To innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje sobie coraz więcej zwolenników wśród tych, którzy cenią sobie oryginalny wygląd i funkcjonalność.